Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Kolejna inwestycja otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej

W dniu 20 lipca 2009 r. Wójt Gminy Stara Kiszewa wziął udział w uroczystym wręczeniu decyzji o dofinansowaniu projektu „Urządzenie wysokiej jakości przestrzeni publicznej południowej części Starej Kiszewy”.

czytaj całość

Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Starej Kiszewie

news: boisko12.JPGW dniu 14 lipca 2009 r. rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego w gminie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej. Nowoczesny obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie. Boisko o powierzchni wynoszącej 968 m² będzie służyło następującym dyscyplinom: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu Gminy Stara Kiszewa oraz Ministra Sportu i Turystyki, który przeznaczył na ten cel dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł.

Powstały obiekt sportowy obok stymulacji aktywności ruchowej dzieci i młodzieży wniesie nową jakość w życiu mieszkańców gminy Stara Kiszewa. Przede wszystkim będzie to pierwszy tego typu obiekt na terenie gminy. Inwestowanie w infrastrukturę sportową i edukacyjną staje się dla gminy ważnym priorytetem.  Od wielu lat utrzymuje się w gminie dodatni przyrost naturalny, także łączne nakłady na sport i edukację są bardzo znaczące, stanowią bowiem 49% budżetu gminy. Nowy obiekt  przyczyni się do rozwoju sportu i rekreacji oraz promocji turystycznej Starej Kiszewy. Z powstałej ogólnodostępnej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać mieszkańcy oraz przebywający w okolicy turyści. Obiekt będzie w doskonałą ofertą dla zorganizowanych w kluby sportowe zawodników drużyn: „Wieżyca Stara Kiszewa”, „Huragan Nowe Polaszki”, „Kiszewianka”.

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Kobiet i Mężczyzn

czytaj całość

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działek budowlanych i działki zabudowanej znajdujących się w obrębie geodezyjnym Konarzyny, Stare Polaszki, Nowe Polaszki.

czytaj całość

Bezpłatne Szkolenie ZUS

czytaj całość

Wyniki meczów Gminnej Ligi Piłki Nożnej
Dzień Dziecka w Starej Kiszewie

Dnia 1 czerwca na stadionie w Starej Kiszewie odbył się mini festyn z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się pod hasłem „Bo wszystkie dzieci nasze są”. Organizatorami festynu było Sołectwo Stara Kiszewa i Urząd Gminy Stara Kiszewa. W imprezie wzięło udział ok.100 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe, tory przeszkód, konkurs tańca ,mini listę przebojów.Dla wszystkich uczestników zabawy Sołectwo przygotowało kiełbaski z grilla oraz napoje. Oprawę muzyczną imprezy przygotowała dla dzieci młodzież ze Starej Kiszewy. Nagrody zakupił Urząd Gminy i Sołectwo. Pogoda była wspaniała, dzieci uśmiechnięte i chętne do zabawy, a oto chodziło Organizatorom.

Dzień Dziecka w Chwarznie

Kolejny trzeci już Dzień Dziecka w Chwarznie rozpoczął się o godz. 16.oo na placu zabaw i przyległych terenach..W przeprowadzeniu imprezy pomagała  młodzież szkół ponadgimnazjalnych: Małgosia Knuth, Marta Bandura, Paulina Banach, Bartek Łangowski, Krzysztof Knuth i Mariusz Głodny.

Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy ruchowe, gry, malowanki. Natomiast starsi uczestniczyli w zabawie typu RAMBIT sprawnościowo -intelektualnej. Poprowadziła ją pani Kasia Szulta wraz z
pomocnikami. Trzy drużyny walczyły o palmę pierwszeństwa. Odbył się także mecz piłki nożnej w skarpetkach oraz mecz piłki siatkowej dzieci kontra mamy. Każdy z uczestników otrzymał jakąś zabawkę, piłkę lub gadżet. Dla zwycięzców rozgrywek w tenisa stołowego przygotowano bardzo ciekawe nagrody ( otrzymaliśmy je m.in. od jednego z ojców ). Dzięki pani Wiesi Romańskiej-Tocha zakupiono słodycze i napoje. Pani sołtys Barbara Łangowska sponsorowała lody, a Rada Sołecka zakupiła kiełbaski i mięso do grilla. Także niektórzy z rodziców przynieśli słodycze, jedna z mam upiekła placek, a inna zrobiła kawę. Dzieci wraz z rodzicami wesoło spędziły czas, obchodząc już po raz trzeci to święta w naszej miejscowości. Troje dzieci: Karolinka, Beatka i Tomek ( wszyscy to rodzeństwo ) otrzymało nagrody za najbardziej kolorowe przebranie nagroda tzw. showmanki i showmana.

Zaproszenie na konferencjępt. "Kaszubska wieś w Uni Europejskiej - podsumowanie pięciu lat członkostwa"

czytaj całość

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w piłkę nożną z cyklu tzw.„piątek piłkarskich 09”.
Dnia 12 maja 2009 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Górze odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w piłkę nożną z cyklu tzw.„piątek piłkarskich 09”. Do zawodów przystąpili uczniowie trzech szkół podstawowych z naszej gminy, tj

1.ZS Stare Polaszki

        2.ZKiW Stara Kiszewa                   

        3.PSP Góra  

Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Cała impreza cieszyła się dużym zaangażowaniem młodych piłkarzy, stwarzając bardzo ciekawe i emocjonalne widowisko. Zwycięzca tej rywalizacji uzyskał prawo gry na szczeblu powiatowym (Karsin 16.05.2009 r.). Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem GI został uczeń PSP w Górze – Andrzej Burczyk , natomiast najlepszym bramkarzem został Michał Bandura z ZKiW Stara Kiszewa Sędzią zawodów był pracownik UG w Starej Kiszewie - p. Bartłomiej Ciepliński.

                             W y n i k i                                                                            

PSP Góra

ZS Stare Polaszki

1:0

PSP Góra

ZKiW Stara Kiszewa

2:3

ZKiW Stara Kiszewa

ZS Stare Polaszki

4:1

K l a s y f i k a c j a        z a w o d ó w     


I.           ZKiW Stara Kiszewa         6 pkt.

II.          PSP Góra                            3 pkt

III.         ZS Stare Polaszki             0 pkt

Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców

Dnia 8.05.09 r. w Starej Kiszewie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny :

1. Gimnazjum Karsin

2. Gimnazjum Publiczne Liniewo

3. Gimnazjum Nr 1 Kościerzyna

4. Publiczne gimnazjum Łubiana

5. Gimnazjum Grabowo Kościerskie

7. Gimnazjum Dziemiany

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

I grupa: Kościerzyna, Karsin, Łubiana i Stara Kiszewa

II grupa: Grabowo, Liniewo, Dziemiany.

W grupach mecze były rozgrywane systemem „ każdy z każdym „ Sędziami Turnieju byli Henryk Tocha i Wiktor Mazur. W I grupie faworytem była drużyna z Kościerzyny. Natomiast grupa II była bardzo wyrównana i trudne było typowanie zwycięzcy. Mecze były bardzo wyrównane a zawodnicy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia.Zgodnie z prognozami grupy I awansowała do finału drużyna z gimnazjum w Kościerzynie, II miejsce przypadło ekipie z Karsina. Grupę II wygrała drużyna z Dziemian a II miejsce zajęła drużyna z Liniewa. W walce o III miejsce spotkały się drużyny z Karsina i Liniowa. Mecz był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie był remis /1 : 1/ , dopiero dogrywka dała rozstrzygnięcie i II miejsce przypadło Gimnazjum z Karsina. W meczu finałowym spotkały się drużyny z Kościerzyny i Dziemian. Mecz toczył się pod dyktando chłopców z Kościerzyny którzy zachowali więcej sił i zaprezentowali wysokie wyszkolenie techniczne, W drugiej połowie meczu zawodnicy z Dziemian rzucili się do „frontalnego ataku” i strzelili dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4 : 2 dla Gimnazjum w Kościerzynie to oni będą reprezentować powiat na półfinałach wojewódzkich.

Puchary, medale i pamiątkowe dyplomy ufundował Urząd Gminy w Starej Kiszewie.

 

czytaj całość

Strona 89 z 93 << < 86 87 88 89 90 91 92 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31