Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Zajęcia kulinarne w Starych Polaszkach

Zajęcia kulinarne w Starych Polaszkach

Wśród zajęć prowadzonych w świetlicy w Starych Polaszkach są również zajęcia kulinarne. Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci zarówno starsze jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrują, co dzieje się w kuchni. Wszystkie uwielbiają wspólne konsumowanie przygotowanych potraw czy smakołyków. Za główny cel przyjęte jest wykształcenie u nich praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu.

 

czytaj całość

Warsztaty plastyczne w Starych Polaszkach

Warsztaty Plastyczne w Starych Polaszkach

Zajęcia plastyczne odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Nasze spotkania mają na celu rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności każdego z uczestników, udoskonalają warsztat, rozwijają wyobraźnię oraz sprawność manualną.
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, dzięki czemu dzieci pracują w przyjaznej, twórczej atmosferze. Mają możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze, poprzez udział w konkursach.

czytaj całość

Zajęcia plastyczne w Starym Bukowcu

Zajęcia plastyczne w Starym Bukowcu

Zajęcia plastyczne w Starym Bukowcu prowadzone w przyjaznej atmosferze pracy uczą dzieci swobodnej wypowiedzi twórczej, pobudzają do twórczych działań, rozwijają zmysł estetyczny, kreatywność, zdolności manualne. Pracownia plastyczna ma na celu rozwijanie dziecięcych talentów, wyobraźni, myślenia przestrzennego, wykształcenia cierpliwości do zadań precyzyjnych. Kształtuje umiejętności współpracowania w grupie, zaspokaja potrzeby dzieci w wyrażaniu własnej aktywności twórczej.
Zapraszamy dzieci zainteresowane rozwojem swoich umiejętności artystycznych.

 

czytaj całość

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Dnia 10.03.14 r. w bibliotece w Starej Kiszewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Konkurs odbywał się w 4 kategoriach:

1. Klasy I-III SP
2. Klasy IV-VI SP
3. Klasy I-III Gimnazjum
4. Poezja śpiewana

 

czytaj całość

Kiszewscy strażacy podsumowali 2014 rok

Kiszewscy strażacy podsumowali 2014 rok

W piątek 20 lutego 2015 r. w Domu Strażaka odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Starej Kiszewie za rok 2014. Na coroczne podsumowanie działalności miejscowej straży przybyli zaproszeni goście: Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie mł. bryg. Wiesław Kiedrowicz, Wójt Gminy Pan Marian Pick, ks. proboszcz Andrzej Taliński, sołtys wsi Pani Krystyna Meina, przedstawiciele rady gminy: przewodnicząca rady Pani Maria Moritz, Pani Małgorzata Szybowska oraz Pan Zdzisław Miętki, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP dh Wojciech Koliński, członek honorowy OSP Stara Kiszewa dh Franciszek Słomiński.

czytaj całość

Przekaż 1% dla OSP Stara Kiszewa

Przekaż 1% podatku dla OSP Stara Kiszewa

Związek Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kiszewie zachęca mieszkańców gminy Stara Kiszewa do przekazania 1% podatku na jego działalność.

My, strażacy z OSP, w każdej akcji dajemy z siebie 100%. Z Twojej wystarczy 1%. Sam decyduj, na co idą Twoje podatki.

czytaj całość

Ogłoszenie o zapisach do klas "0" i "I"

Ogłoszenie o zapisach do klas "0" i "I"

Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie zawiadamia, że w dniu 25 marca 2015 r. w godzinach 9ºº-12ºº w budynku edukacji wczesnoszkolnej w Starej Kiszewie ul. Wyzwolenia 11a odbędą się zapisy dzieci 5-letnich (rocznik 2010), 6-letnich (rocznik 2009) oraz 7-letnich (rocznik 2008). Szczegóły poniżej.

czytaj całość

Zabezpieczenie nowego dowodu osobistego

Zabezpieczenie nowego dowodu osobistego

W związku z wejściem w życie z dniem 1 marca 2015 roku nowych przepisów dotyczących dowodów osobistych, a co za tym idzie, nowego wzoru dowodu osobistego, prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dotyczącą zabezpieczeń nowego dowodu osobistego.

Zobacz ulotkę

XVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy

XVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy

Dnia 7 marca już po raz siedemnasty rozegrano tradycyjny Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa z okazji 70. rocznicy Wyzwolenia Starej Kiszewy.
Od lat wydarzenie to cieszy się wielką popularnością nie tylko na terenie naszej gminy - obecnie ma już zasięg ponad powiatowy. Turniej ma specyficzny charakter, bo w drużynach obowiązkowo muszą grać 2 zawodniczki, co na pewno uatrakcyjnia grę.

czytaj całość

Z życia sołectwa Nowe Polaszki

Z życia sołectwa Nowe Polaszki

Sołectwo Nowe Polaszki to jedno z najaktywniejszych społeczeństw w Gminie Stara Kiszewa – oprócz licznych wydarzeń odbywających się we wsi, prężnie działa również Świetlica prowadzona przez Panią Ewę Kozak. Do najciekawszych działań, które odbyły się w Sołectwie Nowe Polaszki w ostatnim czasie, zaliczyć można Ferie Zimowe z mnóstwem atrakcji oraz Bal z okazji Dnia Kobiet.

czytaj całość

Bezpłatne Informacje o Funduszach Europejskich

Bezpłatne informacje o funduszach europejskich

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych informacji o funduszach europejskich podczas dyżuru Lokalnego Punktu Informacyjnego w dniu 12 marca 2015 r. w budynku Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach Kościerskich, w godzinach od 9.00 do 11.00.

czytaj całość

Strona 14 z 78 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projekty

LGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31